Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Spektakl „ ZWIERZĘTA DOKTORA DOLITTLE ” w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie PDF Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2018 16:30

W dniu 11.04.2018 r. uczniowie klas I – III udali się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, na barwny spektakl, adaptację lektury Hugha Loftinga „ Zwierzęta Doktora Dolittle”. Widzowie obejrzeli weterynaryjne zmagania doktora Jana Dolittle w wiktoriańskiej Anglii, a następnie jego wyprawę , wspólnie ze zwierzętami, do Afryki. Scenografia, barwne, dziwaczne stroje, oddające charakter postaci scenicznych i muzyka znacząco uatrakcyjniły rozwijającą się akcję. Spektakl został uhonorowany Nagrodą Artystyczną ” Złota Maska.”

 
Rozstrzygnięcie Projektu Zielona Pracownia’ 2018 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:00

Szkoła Podstawowa im. A. Szklarskiego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Sarnowie znalazła się na liście zwycięzców konkursu „Zielona Pracownia_Projekt' 2018” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Nadesłane prace komisja oceniała biorąc pod uwagę pomysł na wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę, kreatywność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęły 153 zgłoszenia, z których wybrano 43 laureatów. Wśród nagrodzonych znalazł się projekt pt. „Ocean wiedzy” realizowany przez Szkołę Podstawową w Sarnowie. Szkoła otrzymała nagrodę finansową w wysokości 6.500 zł z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w roku szkolnym 2018/2019.

Wybrany projekt zakłada utworzenie pracowni, w której odbywać się będą lekcje geografii, biologii i przyrody. Sala lekcyjna zostanie odmalowana w kolorach: biel- błękit- granat- zieleń. Stonowane kolory uzupełnią działanie naturalnego światła. Ponieważ motywem przewodnim projektowanej pracowni będzie ocean, a szerzej ujmując woda, na ścianie znajdzie się fototapeta przedstawiająca dno oceanu.

Lekcje prowadzone będą z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Do tego celu zakupiony zostanie laptop oraz tablica interaktywna z projektorem i głośnikami, drukarka 3D oraz wizualizer skonfigurowany z tablicą interaktywną. Takie nowoczesne pomoce pozwolą prowadzącemu zajęcia na stosowanie innowacyjnych metod i form realizowania programu edukacyjnego.

Dużą rolę w tworzeniu ekopracowni odegrają odpowiednie meble między innymi „Mobilne Laboratorium” gdzie przeprowadzane będą eksperymenty i prezentowane efekty uczniowskich projektów.

Utworzenie szkolnej ekopracowni przez wyposażenie jej w nowoczesne zaplecze techniczne i różnorodne środki dydaktyczne stanie się dla uczniów wyzwaniem oraz rozbudzi w nich pasje do odkrywania świata przyrody.

Zmieniony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:03
 
MELPOMENA 2018 PDF Drukuj Email
sobota, 31 marca 2018 16:34

Po raz kolejny uczniowie ZSP nr 2 w Sarnowie spotkali się na przeglądzie małych form teatralnych „Melpomena 2018”, w Gródkowie. Uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „Baśń higieniczna o Królewnie Snieżce i siedmiu krasnoludkach”, które mieli również okazje pokazać na Przeglądzie Teatralnym w Katowicach. Podczas występów w Gródkowie wybrano Osobowość Teatralną. Wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem i statuetką zostali:

Dominika Kubień z klasy VIa

Tomasz Nicpońz klasy VI b

Dominik Sobczyk z klasy VI b

Zmieniony: niedziela, 15 kwietnia 2018 10:20
 
SPOTKANIE NAUKOWE PDF Drukuj Email
niedziela, 25 marca 2018 11:01

Jak co roku 21 marca zawitała do nas wiosna. Tego dnia uczniowie naszej szkoły w radosnych nastrojach „wyszli z ławek”, by wziąć udział w Spotkaniu naukowym.

W pierwszej części uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne. W  atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru mogliśmy zobaczyć  scenkę przedstawiającą problem wyrzucania niezliczonej ilości odpadów. Pochyliliśmy się nad losem naszej planety, która z każdym dniem staje się coraz bardziej zaśmiecona. Był to moment ekologicznej refleksji, który ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych ekologicznych błędów. Wysłuchaliśmy piosenek i podziwialiśmy bardzo ładnie przygotowany układ taneczny w wykonaniu dziewczynek z klas czwartych i piątych.

W drugiej części naszego spotkania młodzi naukowcy z klas piątych i szóstychprezentowali ciekawe,spektakularne doświadczenia. Mogliśmy podziwiać wędrującą wodę, tęczę w kieliszku, kręcące się balony, deszcz, tornado i galaktykę w słoiku. Duże zaciekawienie i zachwyt wywołał wodny wulkan, lampa lawa oraz suchy śnieg. Ku zdziwieniu widowni dowiedzieliśmy się również, że można przebić balon szpilką tak aby nie pękł.

Nasi przyrodnicy udowodnili, że za pomocą prostych przedmiotów i substancji, które każdy z nas ma w domu, można stworzyć widowiskowe pokazy. Powszechnie przecież wiadomo, że eksperymenty budzą ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz dostarczają dużo radości. Nasi uczniowie z zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i chłonęli przekazywaną wiedzę. Pokazy podobały się nawet najmłodszym uczestnikom, którzy odwiedzili nas z przedszkola.

Zapraszamy do galerii.

 

Zmieniony: niedziela, 25 marca 2018 11:07
 
WARSZTATY WIELKANOCNE PDF Drukuj Email
niedziela, 18 marca 2018 17:59

Nadchodzące Święta Wielkiej Nocy  to doskonała okazja do zabaw naturalnymi materiałami i wiosennymi kolorami, dlatego też 15.03.2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach rękodzieła prowadzonych przez instruktorki z pracowni etnodizajnu Etno-Jura mieszczącej się w Żarkach. Korzystając z siana, fasoli, kolorowych kokardek, filcu uczniowie tworzyli kolorowe kurczaki i zające. Wykonane prace z pewnością rozweselą i uprzyjemnią zbliżające się święta.

Zmieniony: niedziela, 18 marca 2018 18:05
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 76