Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Mikołajki w klasie II PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:59

6 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich, którzy oczekują podarków od Świętego Mikołaja. Nie tylko dzieci lubią być obdarowywane prezentami, młodzież i dorośli również oczekują w tym dniu na  miłą niespodziankę. Według popularnej  miejskiej legendy, obecny wizerunek Mikołaja  został opracowany w 1930 roku na zlecenie koncernu Coca-Cola.
W klasie II, 6 grudnia,  już od rana panował mikołajkowy nastrój. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „ Gdzie mieszka i skąd przybywa Mikołaj”, czytali napisane przez siebie listy do Mikołaja, a później radośnie powitali Mikołaja, który wręczył im słodkości.
Uczniowie w podzięce za otrzymane prezenty recytowali okolicznościowe wiersze, zaśpiewali Mikołajowi piosenkę „Ding-dong” oraz popisywali się umiejętnościami tanecznymi i akrobatycznymi. Dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze.Zmieniony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:31
 
Nauka przez eksperymentowanie!!! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:58

W tym roku św. Mikołaj zaskoczył uczniów klasy III ”b” swoimi podarunkami. Otóż  każdy uczeń otrzymał tajemnicze pudełko, a w nim instrukcję z odpowiednimi  produktami  do wykonania swojego eksperymentu. Z wielkim zaciekawieniem wszyscy przystąpili do czytania instrukcji i wykonywania  poleceń. I tak powstała ciekawa lekcja eksperymentowania. Jedni odkrywali- jakie kolory ma tęcza?; jak zrobić  polimerowego robaka?; jak zatrzymać  zapach wiosny? inni sprawdzali czy można napełnić  duży  balon jednym dmuchnięciem?.Dziękujemy św. Mikołajowi za podarunki dzięki, którym poznajemy świat bawiąc się przy tym wesoło.

Halina Piech-Ciężadło

 
Dzień Praw Dziecka w Sarnowie PDF Drukuj Email
niedziela, 26 listopada 2017 15:15

20 XI w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Propagowanie praw dziecka jest ważnym elementem codziennej edukacji, dlatego po raz kolejny w naszej szkole odbyła się debata pt. „Nasze prawa-ważna sprawa. Chcę pomagać”. Uczniowie na salę przybyli z transparentami propagującymi prawa dziecka oraz pomoc i życzliwość. Spotkanie o prawach dziecka zostało połączone z debatą na temat wolontariatu. Debatę rozpoczęliśmy od prezentacji, która przypomniała najważniejsze prawa młodego obywatela: prawo do życia, do kontaktu z obojgiem rodziców, do godności, do nauki, do wypoczynku.

Następnie zaproszeni goście: Dyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie, pani Małgorzata Barańska, wicedyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie, Agnieszka Regulska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Helena Warczok, Radny Gminy Psary, Aleksander Jewak oraz Aleksandra Czapla-przedstawicielka Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z uczniami odpowiedzieli na główne pytania spotkania:

Co można zyskać dzięki wolontariatowi?

Czy szkoła jest dobrym miejscem na wolontariat?

Czy wolontariat przeszkadza w nauce?

Czy wolontariat jest widoczny w szkole?

Podczas debaty uczniowie klas III-VI również mieli okazję wyrazić swoje zdanie. Chętnie prezentowali swoje uwagi, przedstawiali spostrzeżenia, bronili swojej argumentacji. Debata o wolontariacie poruszała cenne zagadnienia społeczne. Zainteresowanie zebranych debatą oraz przypomniane inicjatywny naszej szkoły w tym zakresie najbardziej świadczą o aktualności i wadze tej tematyki.

Zmieniony: niedziela, 26 listopada 2017 15:17
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
niedziela, 26 listopada 2017 14:35

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. W Szkole Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie, w klasach I-III  od kilku lat obchodzimy
to święto, gdyż trudno sobie wyobrazić świat  dziecka bez pluszowego misia. Jest on towarzyszem w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
24 listopada uczniowie klasy II, podczas zajęć z wychowawcą,  prezentowali przyniesione do szkoły pluszowe misie, czytali i układali o nich wierszyki, rysowali ulubione misie, oglądali bajkę „ Przygody Misia Uszatka”, tańczyli z misiami. Na koniec klasowej zabawy dziewczynki przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek- wafle z miodem.
Uwieńczeniem święta było podsumowanie, zorganizowanego dla uczniów klas I-III, Szkolnego Konkursu Plastycznego „ Mój przyjaciel miś”.

Zmieniony: niedziela, 26 listopada 2017 14:52
 
Witajcie w Europie! PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2017 21:13

Uczniowie oraz przedszkolacy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie w listopadzie w ramach Dnia Europejskiego odwiedzili kraje Unii Europejskiej. Każda z klas, w bardzo oryginalny i często nietypowy sposób zabrała nas w podróż do wylosowanego przez siebie kraju. W tym roku odwiedziliśmy Polskę, Francję Czechy, Danię, Niemcy, Anglię, Hiszpanię oraz Włochy.

Dzień Europejski to okazja do propagowania idei Komisji Europejskiej, która w 1995 r. postawiła sobie za cel , aby każdy obywatel unii swobodnie posługiwał się dwoma językami. Każdy z nas wie, że poznając dany język dowiadujemy się o kulturze i obyczajach innych narodów. Poprzez takie spotkania uczymy młodzież tolerancji wobec innych kultur. W tym roku podziwialiśmy m.in. tajemniczy taniec Wikingów, gorące, hiszpańskie rytmy „Despacito”, korowód czeskich postaci, szybki kankan, melodyjny Polonez oraz popis wokalny do włoskiego przeboju „Lasciate Mi Cantare”,

Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie, w którym po raz kolejny będziemy mogli zaprezentować ciekawe stroje oraz interesujące ciekawostki.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 76