Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Mały pasażer PDF Drukuj Email
środa, 27 grudnia 2017 07:09

W klasach I-III naszej szkoły prowadzone są zajęcia w oparciu o grę "Mały Pasażer", przygotowaną przez KZK GOP w związku z prowadzonym projektem unijnym pt. "System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej II". Celem gry jest uwrażliwienie uczniów na potrzebę ochrony środowiska poprzez korzystanie z transportu zbiorowego, ukazanie pozytywnych skutków takiego działania oraz wpływu transportu publicznego na otoczenie. Zadania zawarte w grze rozwijają myślenie twórcze i umożliwiają uczniom kreatywne działania. Ponadto celem gry jest rozwijanie kompetencji matematycznych, takich jak obliczenia zegarowe czy odczytywanie danych z tabeli oraz prosta orientacja na mapie. Podczas rozgrywki uczniowie dyskutują na temat prawidłowego zachowania w śodkach transportu publicznego oraz zasad zachowania bezpieczeństwa w czasie podróżowania. Gra wymaga od uczniów pracy zespołowej, co sprawia im dużą radość.

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 07:11
 
Bóg się rodzi w naszych sercach PDF Drukuj Email
sobota, 23 grudnia 2017 17:12

Z bożonarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, rodziców, nauczycieli, dyrekcji oraz zaproszonych gości wystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie. Dziewczynki z klasy piątej wykonały w języku migowym kolędę pt. „Cicha noc”, która wywarła ogromne wrażenie i wzruszenie wśród zaproszonych gości ale także  wśród uczniów.  Uczniowie klasy trzeciej i czwartej w przepięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych strojach, przedstawili sceny narodzin Chrystusa oraz związanych z tym faktem innych wydarzeń poprzedzających Boże Narodzenie. Dzieci z dużym poświęceniem i zaangażowaniem odtworzyły swoje role. Uczniowie poświęcili dużo czasu na próby i przygotowania do jasełek. Na zakończenie uczniowie klasy piątej wykonali także kolędy na instrumentach muzycznych. W tle podczas inscenizacji i śpiewu kolęd przedstawiona była prezentacja multimedialna związana z tematyką bożonarodzeniową. Uczniowie zostali przygotowani przez Magdalenę Trzcionkę, Annę Majkę i Annę Bogacką, nauczycieli ze szkoły w Sarnowie.

Jasełka były odgrywane trzykrotnie:  20 grudnia w Ośrodku Kultury w Sarnowie z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Psarach, na którą zostali zaproszeni Wójt Gminy Psary, sekretarz Gminy Psary Mirellę Barańską-Sorn, pracownicy OPS oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie. 22 grudnia jasełka odbyły się w dla społeczności szkolnej, a 7 stycznia w Ośrodku Kultury w Sarnowie podczas Parafialnego Spotkania Opłatkowego, zorganizowanego przez Akcję Katolicką wraz z Księdzem Proboszczem Andrzejem Ciszewskim.
Jasełka w wykonaniu dzieci  wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.Zmieniony: niedziela, 21 stycznia 2018 20:36
 
Szlachetna Paczka po raz trzeci PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:23

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

Uczniowie klasy Vb wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Borowiecką oraz rodzicami włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”.Głównym celem akcji jest  przekazywanie bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Uczniowie  przez okres grudnia zbierali potrzebne artykuły, które zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Udało się przygotować 23 paczki z potrzebnymi artykułami żywnościowymi, chemicznymi i szkolnymi. Nie zabrakło także drobnych upominków, które zawsze są miłym akcentem świątecznym. Bardzo cieszymy się, że rodzina, którą wybraliśmy otrzyma pomoc i wsparcie.
Dla uczniów „Szlachetna paczka” to wspaniała lekcja wolontariatu. Klasa V b od początku roku szkolnego 2017/2018 przygotowywała się do realizacji wymienionej wyżej akcji. Rozpoczęliśmy od poznania pojęcia wolontariatu oraz tego, jaki jest cel  działalnościwolontariackiej. Uczniowie stworzyli plakat, który stał się odbiciem doskonałego wolontariusza, który według nich powinien mieć: dłonie gotowe do pracy, wielkie serce, nogi gotowe spieszyć z pomocą, bystry wzrok, pomysłowość.

Następnie podczas godziny wychowawczej, gdzie realizowaliśmy temat „Warto pomagać? Warto pomagać?: -ustaliliśmy czym  i z kim można się dzielić, czego nam potrzeba, by nasza pomoc była wartościowa i skuteczna, a czego musimy się wyzbyć.
Włączenie wolontariatu w codzienną edukację to doskonały sposób na tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, zaangażowanego w działalność na rzecz drugiego człowieka, małej ojczyzny czy kraju.


Zmieniony: sobota, 23 grudnia 2017 17:30
 
WYCIECZKA DO MUZEUM ŚLĄSKIEGO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:14

„Patron szkoły-to duch opiekuńczy szkoły”-Poznajemy patrona Naszej Szkoły

Poznawanie swojej małej ojczyzny uczniowie klasy IV rozpoczęli od wizyty w Muzeum Śląskim, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt. „Na tropie Tomka-od Masajów do Jakutów. Sekrety innych kultur.” Podczas spotkania uczniowie wędrowali przez pięć kontynentów. Rozwiązywali interaktywne zadania, dzięki którym zapoznali się ze światem powieści Alfreda Szklarskiego oraz jego biografią. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, panią Krystyna Kiciak, Małgorzatą Borowiecką oraz wychowawcą klasy, panią Magdaleną Knapik obejrzeli bardzo ciekawą i nowoczesną wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Ta krótka wyprawa w przeszłość pozwolił dostrzec uczniom , jak na przestrzeni lat zmieniał się region, w którym się urodzili i w którym się wychowują.

Zmieniony: sobota, 23 grudnia 2017 17:30
 
Z wizytą na grobie patrona Alfreda Szklarskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:45

Uczniowie klasy IV, wraz z wychowawcą Magdaleną Knapik, nauczycielem historii Krystyną Kiciak oraz nauczycielem języka polskiego, Małgorzatą Borowiecką udali się pod koniec października na cmentarz przy ul. Sienkiewicza w Katowicach, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Naszego Patrona. Uczniowie minutą ciszy i chwilą zadumy uczcili pamięć pisarza. Ta krótka wizyta na grobie Alfreda Szklarskiego uświadomiła uczestnikom wyjazdu jak krótkie i ulotne jest życie oraz jak ważne jest to, co po sobie zostawiamy. Alfred Szklarski jest tego wymownym dowodem. Jego książki do dziś wciągają nas w wiele interesujących przygód, w ciekawych i odległych zakątkach świata.

Zmieniony: sobota, 23 grudnia 2017 17:31
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 76