Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
SPOTKANIE Z MYŚLIWYM, Z ZAMIŁOWANIA PRZYRODNIKIEM PDF Drukuj Email
niedziela, 18 marca 2018 17:55

W dzisiejszym świecie – niemalże wszyscy ludzie, duzi i mali fascynują się tym, co jest modne i co jest na topie, między innymi.:  gry komputerowe, filmy, bajki. Własne obserwacje utwierdzają nas jednak  w tym przekonaniu, że nic tak pozytywnie nie wpływa na człowieka jak kontakt z przyrodą. Gdy rozbudzimy wśród najmłodszych zainteresowania środowiskiem naturalnym, w którym żyją ludzie i zwierzęta, to będą im ono towarzyszyć przez całe życie.

Dlatego też  13 marca, na spotkanie z uczniami klasy drugiej, przybył Pan Aleksander Jewak, myśliwy, z zamiłowania przyrodnik, który wzbogacił wiadomości dziecięce dotyczące życia nietoperzy, węgorzy i sumów  elektrycznych. Po zakończonej prelekcji, połączonej z prezentacją multimedialną uczniowie zadawali Panu Aleksandrowi  wiele pytań i żadne z nich nie pozostało bez ciekawej odpowiedzi. Aktywność uczniów i ich zainteresowanie podczas zajęć oraz niekończące się pytania, skierowane do przyrodnika, były zachętą do kolejnego spotkania, które odbędzie się na początku kwietnia.

ZA SPOTKANIE I PRELEKCJĘ SERDECZNIE DZIĘKUJĄ- WYCHOWAWCA KLASY JOLANTA ZYGMUNT WRAZ Z UCZNIAMI.

Zmieniony: niedziela, 18 marca 2018 18:06
 
DZIEŃ KOBIET PDF Drukuj Email
sobota, 10 marca 2018 21:25

Tego dnia nasi panowie przygotowali dla nas wiele atrakcyjnych niespodzianek. Pierwszą z nich był  występ Piotrka, ucznia klasy czwartej, który zagrał dla nas na gitarze piękny utwór. Kolejną atrakcją był wywiad z profesorem Alfredem , to właśnie on wyjaśnił wszystkim zgromadzonym gościom definicję słowa kobieta i wspólnie ze swoją asystentką Jolką, przedstawili różne typy kobiet. W tych rolach doskonale odnaleźli się uczniowie klasy 6a i 6b, którzy do perfekcji opanowali chodzenie na szpilkach.  Dziękujemy za wszystkie niespodzianki, upominki, życzenia. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Zmieniony: sobota, 10 marca 2018 21:29
 
Wyjazd klas V do teatru PDF Drukuj Email
niedziela, 04 marca 2018 14:50

2 marca uczniowie klasy V a i Vb wybrali się na przedstawianie pt. "Chłopcy z Placu Broni", przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie. Podczas przedstawienia widz poznaje perypetie grupy chłopców walczących o tytułowy plac. Zanurza się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczy w dręczących ich rozterkach i wyborach. Kluczowym wątkiem, zarówno literackiego pierwowzoru, jak i teatralnej adaptacji, jest postać Erno Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to co dlań najcenniejsze-życie. Reżyser w przedstawieniu tworzy świat dziecka, w którym króluje fantazja, beztroska, ale także zdrada, kłamstwo, śmierć. Uzupełniając lekturowy tekst współczesnym komentarzem udziela widzom przejmującej lekcji historii, kładąc przy tym nacisk na pozytywne wartości takie jak prawda czy odwaga. Plac broni staje się krainą, w której króluje dziecięca wyobraźnia, a sama walka chłopców o skrawek przestrzeni przeobraża się nie tylko w walkę o miejsce zabaw, symbolizujące "małą ojczyznę", ale i o wyznawane wartości-takie jak przyjaźń, honor czy lojalność wobez przyjaciół-czy wreszcie o samych siebie.

Zmieniony: niedziela, 04 marca 2018 14:57
 
Wieczorek filmowy PDF Drukuj Email
sobota, 24 lutego 2018 21:17

Uczniowie klasy czwartej chętnie spotykają się na popołudniowych seansach filmowych. Ostatnio oglądali ciekawy i pełen wzruszeń film zainspirowany postacią  „Śpiącej królewny”- Diaboliną. Film  „Czarownica” opowiada o dziewczynie, która po tym, jak  doświadczyła zdrady ze strony przyjaciela,zamieniła swoje dobre serce w kamień. Pokazuje również, w jaki sposób tragiczne wydarzenia  zmieniają ludzi, ale,  jak to w baśniach bywa dobro zawsze zwycięża. Czwartoklasistom bardzo podobał  się film, dzięki któremu zrozumieli, że należy sobie  wzajemnie pomagać, wspierać się i jak ważna w życiu  jest przyjaźń.

Zmieniony: sobota, 24 lutego 2018 21:18
 
Gminny Konkurs Plastyczny SKOK NA SMOG PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:05

Zanieczyszczenia powietrza dymem z komina i spalinami samochodowymi  w sposób istotny wpływają na zdrowie ludzi, powodując wiele dolegliwości układu oddechowego i krwionośnego. Trujący dym, powstały poprzez spalanie śmieci, zawiera dwutlenek siarki, chlorowodór, cyjanowodór, a także rakotwórcze związki zwane dioksynami. Zanieczyszczone powietrze ma również negatywny wpływ na kondycję środowiska naturalnego.
„Skok na smog” pod takim tytułem 24 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. A. Szklarskiego odbyła się impreza proekologiczna nawiązująca do ochrony środowiska, zanieczyszczania powietrza. Uroczystość została poprzedzona zajęciami dotyczącymi ochrony przyrody, wykonywaniem przez uczniów  transparentów, plakatów o zanieczyszczaniu powietrza, a także Gminnym Konkursem Plastycznym „ Skok na smog”- ulotka antysmogowa.
W tym dniu do Szkoły Podstawowej im. A. Szklarskiego przybyli goście: Wójt Gminy Psary Pan Tomasz Sadłoń,  Sekretarz Gminy Psary Pani Mirella Barańska- Sorn, radny Gminy Psary Pan Aleksander Jewak, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy.
Spotkanie rozpoczęło się od programu artystycznego i prezentacji „ Na ratunek Ziemi”, następnie nastąpiło podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „ Skok na smog”.
Wójt Gminy Psary Pan Tomasz Sadłoń i Sekretarz Gminy Psary Pani Mirella Barańska- Sorn wręczyli laureatom konkursu nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Uwieńczeniem spotkania był happening ekologiczny „Stop! Spalaniu śmieci!”. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie pod opieką swoich nauczycieli wyszli na ulice, aby przypomnieć mieszkańcom o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach. Kolorowe transparenty, wykrzykiwane hasła „ Nie truj dzieci! Nie pal śmieci”,  miały zaapelować do wszystkich, że wydobywający się z kominów dym nie tylko zanieczyszcza środowisko, ale również zagraża zdrowiu każdemu człowiekowi. Transparenty oraz skandowane hasła przyciągały uwagę, stąd mamy wielką nadzieję, że ta akcja pomoże poprawić świadomość ekologiczną mieszkańców Sarnowa.

Zmieniony: sobota, 24 lutego 2018 21:19
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 76