DZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email
piątek, 25 maja 2018 20:26

1 czerwca 2018r.

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Od rana atrakcje dla wszystkich

- międzyklasowe zawody piłki nożnej chłopców,

- międzyklasowe zawody dwa ognie druzyny mieszane,

- skok w dal (do piaskownicy),

- bieg na 50 m.,

- "Utrzymaj równowagę" próba na poduszkach sensomotorycznych,

- zabawy na placu zabaw,

Zmieniony: piątek, 25 maja 2018 20:38

3 MAJA PDF Drukuj Email
piątek, 18 maja 2018 18:46

Jak szeroki Polski kraj, tak się święci 3 maj”

3 maja 1791 r. została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze. Była próbą ratowania Rzeczypospolitej. Z tej okazji w 227 rocznicę tego wydarzenia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyły się uroczyste obchody tego święta. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów oraz odśpiewania hymnu. Następnie zostało odczytane przemówienie Wójta Gminy Psary, Pana Tomasza Sadłonia, który podkreślił rolę „małych ojczyzn” w budowaniu silnej Polski.

Następnie, występ artystyczno-taneczny uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie przybliżył zaproszonym gościom i uczestnikom spotkania uroczyste chwile jakie towarzyszyły wszystkim mieszkańcom stolicy w dniu uchwalenia konstytucji 3 maja.

Wielki aplauz publiczności wzbudził polonez w wykonaniu uczniów klas pierwszych i czwartych, którzy w pięknych strojach z epoki prezentowali się znakomicie. Finałowy taniec do piosenki pt. ,,Pisk Orła Białego ’’ w wykonaniu uczennic z klasy czwartej wzruszył wielu i był doskonałym zwieńczeniem wspólnego świętowania tego ważnego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny.

Zmieniony: piątek, 18 maja 2018 18:54

DZIEŃ FLAGI PDF Drukuj Email
piątek, 18 maja 2018 18:36

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień”

Flaga obok godła jest naszym najważniejszym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Dlatego, aby uczcić Święto Flagi uczniowie naszej szkoły zorganizowali happening na ulicach Sarnowa, aby swoimi koszulkami, czapkami, flagami, szalikami i transparentami podkreślić przywiązanie do barw i flagi narodowej.

Zmieniony: piątek, 18 maja 2018 18:55

SPOTKANIE Z PISARZEM, AUTOREM TELEWIZYJNYCH PROGRAMÓW DLA DZIECI, KSIĄŻEK, SCENARIUSZY FILMOWYCH ORAZ PONAD 500 PIOSENEK, PANEM ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM PDF Drukuj Email
czwartek, 17 maja 2018 15:37

Na zaproszenie Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach Pani H. Warczok do GOK-u w Sarnowie, w dniu 09.05.2018 r., przybył na spotkanie z uczniami klas I-III, Pan Andrzej Marek Grabowski- poeta, prozaik, autor wielu programów telewizyjnych dla dzieci, m.in. takich jak

„ Ciuchcia”, „ Budzik”, kilkuset piosenek m.in. „ Witaminki”, „ Bursztynek”, „ Kulfon co z ciebie wyrośnie”. Za swoją twórczość Andrzej Grabowski otrzymał największe wyróżnienie przyznawane przez dzieci, Order Uśmiechu. Pisarz z humorem opowiadał przeróżne historyjki związane z bohaterami jego książek. Czytał fragmenty swoich najnowszych pozycji literackich, z kolorowego kufra wydobył ku zadowoleniu uczniów: ogromnego kota Budzika, Kulfona. Podkreślił również, jak ważne jest czytanie, jak bardzo rozwija wyobraźnię i kształtuje osobowość. Wybrane dzieci zaprezentowały się w roli aktorów. Podkładały głosy potworkom – Bezkajku i Szefunciowi w prowadzonym, wymyślonym przez siebie dialogu. Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej humoru atmosferze. Takie spotkania mają na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych małych odbiorców, zachęcają do sięgania po lekturę w wolnym czasie.

Zmieniony: czwartek, 17 maja 2018 15:57

„Wróg-instrukcja obsługi” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 maja 2018 08:32

W ostatnich dniach kwietnia uczniowie klas szóstych mieli okazje obejrzeć w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu przedstawienia pt. „Wróg-instrukcja obsługi”, na podstawie książki „Wróg” Serge Blocha, Davida Cali. Twórcy spektaklu przez dwa miesiące współpracując z dziećmi z zagłębiowskich szkół przyglądali się, jak zachowujemy się w obecności wroga, co możemy zrobić, żeby się go nie bać i znaleźć z nim wspólny język. Szukali odpowiedzi na pytanie, jak bez przemocy rozbroić wroga. Tak powstała instrukcja obsługi wroga. Przedstawienie opowiada o mechanizmach tworzenia w sobie i w swojej wyobraźni postaci wroga. Twórcy chcieli, aby przedstawienie prowokowało do pytań skąd w nas taka potrzeba. Po co nam wróg? Co możemy zrobić by przestać się go bać i dojść z nim do porozumienia. Jak zastąpić konflikt rozmową? Przestawienie stało się punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi  o ich wrogach i o bezcelowości konfliktów, agresji i przemocy.

Zmieniony: poniedziałek, 14 maja 2018 08:47

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>