KONKURSY PDF Drukuj Email
wtorek, 09 stycznia 2018 20:28

21 LUTEGO obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W ZSP nr 2 w Sarnowie uczniowie klas V i VI brali udział w potyczkach językowych. Rywalizacja trwała półtorej tygodnia. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki ortograficzne, czytali łamańce językowe,  odgadywali ukryte hasła, poprawiali błędy językowe w zdaniach. To wszystko pozwoliło nam wyłonić tych, którzy na co dzień najlepiej posługują się poprawną polszczyzną.

W kategorii klas V wśród najlepszych znaleźli się :

I miejsce: Piotr Kozik (klasa Vb)

II miejsce: Mateusz Radej (klasa Va)

III miejsce: WikoriaSzpoton (klasa Vb)

W kategorii klas VI miejsce na podium zapewnili sobie:

I miejsce: Julia Jędrusik (klasa VIb)

II miejsce: Anna Jewak (klasa VI b)

III miejsce: Kinga Zbojak (klasa VI b)

Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka tematyczna, na której zamieszczone zostały łamańce językowe- wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami. Uczniowie klasy V przygotowali również plakaty nawołujące do pielęgnowania języka polskiego.

Szkolny Konkurs Regionalny pt. „Legenda w komiksie”

W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Szlakiem mojej małej ojczyzny”, odbył się szkolny konkurs pt. „Legenda w komiksie”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas: IV-VI, którzy po zapoznaniu się z najpopularniejszymi  legendami Zagłębia Dąbrowskiego przygotowali przepiękne komiksy. Konkurs rozstał rozstrzygnięty osobno dla każdej kategorii klasowej.

Nagrodzeni w klasie czwartej zostali:

I miejsce: OliwierWyżycki

II miejsce: Wiktor Strzemiński

III miejsce: Igor Gwiazda

Zwycięzcami w kategorii klas piątych zostali:

I miejsce:  Paulina Gaciarz

II miejsce: Alicja Jędrusik

III miejsce: Amelia Janikowski-Markiewicz

W kategorii klas szóstych miejsca zdobyli:

I miejsce: Anna Jewak

II miejsce: Kinga Zbojak

III miejsce: Julia Jędrusik

Organizatorkami konkursu były: Krystyna Kiciak i Małgorzata Borowiecka

Gratulacje J

XIV edycja Gminnego Konkursy „Wielcy Polacy”

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki. W związku z tym XIV edycja Gminnego Konkursy „Wielcy Polacy”, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie , została poświęcona Tadeuszowi  Kościuszce, który zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty. Na spotkanie do Sarnowa przybyli:Sekretarz gminy Psary-pani Mirella Barańska-Sorn, nauczyciele –historycy oraz uczniowie, uczestnicy konkursu, których serdecznie przywitała Dyrektor Szkoły, mgr Małgorzata Barańska. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy Vb , którzy przygotowali inscenizację historyczną na temat bohatera konkursu. Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji, która pozwoliła wyłonić zwycięzców.

I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dąbia,
II miejsce Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Gródkowie,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Strzyżowicach.

Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki, ale umiejętnościami z zakresu chronologii czy kartografii. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wręczenia nagród i dyplomów w imieniu wójta gminy Psary dokonała pani Mirella Barańska-Sorn.

Zmieniony: sobota, 10 marca 2018 21:25